Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Анжер и Троја

Во Среда, 17 Јануари, Анжер и Троја одиграа натпревар во рамките на Лига 1.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Троја беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-b5tuw.mp4?token=1516221465-%2BBO%2BaKjP6weFA6qkZWZew4a3paeax7helfVI1BgjwdU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Лига 1.