Амиен СЦ vs Монпеље голови и хајлајтс

Амиен СЦ на својот стадион го пречека Монпеље во рамките на Лига 1, во Среда, 17 1.

Амиен СЦ и Монпеље беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Амиен СЦ и Монпеље.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-r3xi2.mp4?token=1516219627-Xbm4oC2B5%2F%2BoquWB%2B8VWgQQEKsPuJorwAww1PVnfTKE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.