Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ФК Бордо и Каен

Во Вторник, 16 Јануари, ФК Бордо и Каен одиграа натпревар во рамките на Лига 1.

Каен одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. ФК Бордо не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/b01a2.mp4?token=1516134002-aDCy5kinSsoHyld8xskJTPttjEY3XosHeRwqp3jZHU4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.