Леванте УД vs Реал Клуб Селта де Виго голови и хајлајтс

Леванте УД и Реал Клуб Селта де Виго одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Недела, 14 1 2018.

Реал Клуб Селта де Виго успеа да постигне само еден гол, доволен за победа од 1:0, бидејќи домашниот тим, Леванте УД, не постигна ниту еден гол.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Леванте УД и Реал Клуб Селта де Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/kc86s.mp4?token=1515944144-5AJ%2F%2B8P5a5TyaU0GqgoylqexGiV0ooP5REDceBZlyqI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.