Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Клуб Депортиво де Ла Коруња и Валенсија

Во Сабота, 13 Јануари, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Клуб Депортиво де Ла Коруња и гостинот Валенсија.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Валенсија, успеа да реализира две, додека Реал Клуб Депортиво де Ла Коруња само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Реал Клуб Депортиво де Ла Коруња и Валенсија.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/757a1.mp4?token=1515888001-RdEW2qmKOQ0LVBhN4dIO5w0vqYbafPyzgu1glxivdHk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk