Депортиво Алавес vs Севиља ФЦ голови и хајлајтс

Депортиво Алавес го пречека Севиља ФЦ во Недела, 14 Јануари.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Депортиво Алавес претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Депортиво Алавес и Севиља ФЦ погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/xjm6n.mp4?token=1515955222-de7fZ5WGyUQZ2wzX3ZSTmtmvrs9xOm3p28EFAKnqcZs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.