1. ФК Келн vs Борусија Менхенгладбах голови и хајлајтс

1. ФК Келн на својот стадион го пречека Борусија Менхенгладбах во рамките на Бундеслига, во Недела, 14 1.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но 1. ФК Келн успеа да реализира две, додека Борусија Менхенгладбах само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу 1. ФК Келн и Борусија Менхенгладбах.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/vsrah.mp4?token=1515952727-pW7AAQzCOc0x6lLXBcOEDeuq9XWG3YhbouEguSFpr80%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk