СД Еибар vs Клуб Атлетико Мадрид голови и хајлајтс

СД Еибар на својот стадион го пречека Клуб Атлетико Мадрид во рамките на Ла Лига, во Сабота, 13 1.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Клуб Атлетико Мадрид претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/k20id.mp4?token=1515877364-M05wdqQ%2F77wTtqCIVlvmJBj49vSN0UtJFLNS1iJAaLA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk