Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Астон Вила ФК

Во Сабота, 13 Јануари, Нотингем Форест ФК го пречека Астон Вила ФК во рамките на Чемпионшип меч.

Одбраната на гостинскиот тим, Астон Вила ФК, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Астон Вила ФК беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Астон Вила ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pz94y.mp4?token=1515876943-0wZATUeDlPSRCbCI3tulAv0vtaxQQF16h5yZD53RMro%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk