Хајлајтс и голови од Рен vs Олимпик Марсеј

Во Сабота, 13 Јануари, Рен го нагости Олимпик Марсеј во рамките на Лига 1 натпревар.

Играчите на Олимпик Марсеј имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Рен не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Рен и Олимпик Марсеј можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/1xaek.mp4?token=1515870169-2joWDROMAGsUtbtKi%2FP1Cq9QpfSb44CEv%2FneZZfvDv8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.