Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Виљареал Клуб де Футбол

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Мадрид и гостинот Виљареал Клуб де Футбол, во Сабота, 13 Јануари 2018.

Виљареал Клуб де Футбол имаше убаво гостување кај Виљареал Клуб де Футбол, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Виљареал Клуб де Футбол.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/li80p.mp4?token=1515870160-5EUo5JraylDOZonWFxbthYkQxD0Qn6BShyzYAn6cf4U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk