Челси ФК vs Лестер Сити ФК хајлајтс

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Челси ФК и гостинот Лестер Сити ФК, во Сабота, 13 Јануари 2018.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/6dbj2.mp4?token=1515872787-jRz5uN2XEadJdGBzugsdPD0rA1Tcs%2BcaiPzzNuDnZw4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk