Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Страсбург Алсаче и Гингамп

Страсбург Алсаче го пречека Гингамп во Петок, 12 Јануари.

Гингамп одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Страсбург Алсаче не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-s43ny.mp4?token=1515796819-%2Bh4HntQgzDPfmsUYUIzwa9sTkVX%2BM7CZdrSNtO1zGVE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.