Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мидлсборо ФК и Фулам ФК

во Сабота, 13 Јануари, Мидлсборо ФК на домашен терен играше против Фулам ФК во рамките на Чемпионшип.

Фулам ФК имаше убаво гостување кај Фулам ФК, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/b023s.mp4?token=1515873338-3EyxA9tsvq36edGvM1AHAD0%2Fxmq25z2I9GUmFaoXOyA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk