Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Милвол ФК и Престон Норт Енд ФК

Во Сабота, 13 Јануари, Милвол ФК го нагости Престон Норт Енд ФК во рамките на Чемпионшип натпревар.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Милвол ФК и Престон Норт Енд ФК искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/8arrx.mp4?token=1515872439-P2zPaeAQlohypvJ8C7kQgE0sqygUWM0phrgmkipJCS4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk