Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун ФК и Лидс Јунајтед ФК

Во Сабота, 13 Јануари, Ипсвич Таун ФК и Лидс Јунајтед ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Лидс Јунајтед ФК не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Ипсвич Таун ФК успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун ФК и Лидс Јунајтед ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/8gm8j.mp4?token=1515872434-bkyMS92BI0qBSX9sYPv5xP2F2AMs1SBO3royghax0x4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk