Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Сандерленд АФК

Кардиф Сити на домашен терен играше против Сандерленд АФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 13 Јануари.

На натпреварот беа постигнати 4 гола, но сите ги постигна Кардиф Сити, па Сандерленд АФК го загуби мечот со резултат 4-0.

На натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Сандерленд АФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/5u8mt.mp4?token=1515857129-9koVlT3f2dKLvuN73JfeO1HQI3DKs7GNo8Id5%2B3OdHo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.