Хал Сити А vs Ридинг ФК хајлајтс

Во Сабота, 13 Јануари, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хал Сити А и гостинот Ридинг ФК.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/sbf3d.mp4?token=1515873334-jp2UuflbXzY02YxBK2FmCNrr1Jzo9%2FXRT6uT8oIsTN0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk