Хадерсфилд Таун ФК vs Вест Хем Јунајтед ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 13 Јануари, Хадерсфилд Таун ФК го пречека Вест Хем Јунајтед ФК во рамките на Премиер лига меч.

Публиката имаше можност да види 5 гола. Сепак Хадерсфилд Таун ФК беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Вест Хем Јунајтед ФК постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/463y7.mp4?token=1515871521-n7rJ%2B63VUQwLuX1HZe7gQ88JV6LHN68NC4aYyifNlPM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk