Виљареал Клуб де Футбол vs КД Леганес голови и хајлајтс

Во Среда, 10 Јануари, Виљареал Клуб де Футбол го нагости КД Леганес во рамките на Куп на Кралот натпревар.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Виљареал Клуб де Футбол, а еден гол постигна КД Леганес. Тоа резултираше со победа на Виљареал Клуб де Футбол од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Виљареал Клуб де Футбол и КД Леганес.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/tfamf.mp4?token=1515620941-MTwqwRD%2FgOYS6v6p5rQB81ANBK%2F5a%2FOKtcZrGm%2BV39s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.