Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и СД Форментера

Во Среда, 10 Јануари, Депортиво Алавес на својот стадион го пречека СД Форментера во рамките на Куп на Кралот.

Додека Депортиво Алавес постигна два гола на натпреварот, СД Форментера и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Депортиво Алавес.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ap2sa.mp4?token=1515620939-8WxAU0YSi4u5Mex6qZh0ukyueZeDDv19KrPe818D8ss%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.