Индонезија vs Исланд голови и хајлајтс

во Четврток, 11 Јануари, Индонезија на домашен терен играше против Исланд во рамките на Меѓународни пријателски натпревари.

Индонезија и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Исланд постигна повеќе од доволни 6 гола и победи со точен резултат 6-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/cnbzw.mp4?token=1515686587-XgvIQaLLmIWmRm%2FrJxlBB02DdRoI%2BJXjS4oly5qs1U8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот