Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Мадрид и КД Нумансија де Сориа

Реал Мадрид и КД Нумансија де Сориа одиграа натпревар во рамките на Куп на Кралот, во Среда, 10 1 2018.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Реал Мадрид и КД Нумансија де Сориа, па мечот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Реал Мадрид и КД Нумансија де Сориа.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wkdti.mp4?token=1515628145-jwgu2gcZvnWqZ7UpTox5P3cY6JZmcBtl6FNbx0OctWg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.