Хајлајтс и голови од Манчестер Сити ФК vs Бристол Сити ФК

Во Вторник, 9 Јануари, Манчестер Сити ФК и Бристол Сити ФК одиграа натпревар во рамките на Лига Куп.

Бристол Сити ФК успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Манчестер Сити ФК од 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/shu22.mp4?token=1515538793-Y68wo38tcxJhPMWC6qthJMVQKHI8Ss4garpJPJ5FKO4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.