Хајлајтс и голови од Реал Клуб Селта де Виго vs Реал Мадрид

Реал Клуб Селта де Виго го нагости Реал Мадрид во рамките на Ла Лига меч, во Недела, 7 Јануари 2018.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Реал Клуб Селта де Виго и Реал Мадрид, па мечот заврши со резултат 2:2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/5nki9.mp4?token=1515366177-j6B55SJsuFWzxhfYJqTw5%2FnUp3j%2F%2FEV9GqSewI%2Fhy6g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk