Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Рен и ПСЖ

Во Недела, 7 Јануари, Рен го пречека ПСЖ во рамките на Куп на Франција меч.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Рен беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 6-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Рен и ПСЖ.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/rxoxu.mp4?token=1515365549-2nS4gqDJI492uGoIOa%2BC9KI3IZsAC0Qzq1xkiSJq5Dc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.