Хајлајтс и голови од Малага vs Еспањол

Малага и Еспањол одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Понеделник, 8 1 2018.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Еспањол. Поради тоа Еспањол го доби натпреварот со 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/monjf.mp4?token=1515452600-bS9wRrQuZQL%2F7xVod9q1%2Fc7QVsUzYSeSn6qF6mI9peM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.