Хајлајтс и голови од Атлетик Клуб Билбао vs Депортиво Алавес

Во Недела, 7 Јануари, Атлетик Клуб Билбао на својот стадион го пречека Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига.

Атлетик Клуб Билбао беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Атлетик Клуб Билбао од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб Билбао и Депортиво Алавес.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/i1fiq.mp4?token=1515357238-xrXK1xRiTx6eDkKonbxotySGabcq%2BBLQrnr4GAmqJ34%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.