Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Арсенал ФК

Во Недела, 7 Јануари 2018, Арсенал ФК му гостуваше на Нотингем Форест ФК во рамките на ФА Куп.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Нотингем Форест ФК успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 4-2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Нотингем Форест ФК и Арсенал ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/j7aiw.mp4?token=1515350032-omWIhvBBDFV%2FSjprvCLMW1GfGpRExHxTlCZ%2FsD54%2Fzg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk