Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мидлсборо ФК и Сандерленд АФК

Мидлсборо ФК на домашен терен играше против Сандерленд АФК во рамките на ФА Куп, во Сабота, 6 Јануари.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Мидлсборо ФК. Тоа резултираше со победа на Мидлсборо ФК од 2:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Мидлсборо ФК и Сандерленд АФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/n5vf3_1.mp4?token=1515276079-dg2z42AZqZJrXcqDc16f%2BP6zbMBophmMu%2FmWixxAvZI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.