УД Лас Палмас vs СД Еибар голови и хајлајтс

Во Сабота, 6 Јануари, УД Лас Палмас на својот стадион го пречека СД Еибар во рамките на Ла Лига.

СД Еибар прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/css7p.mp4?token=1515272561-iKu3P2l8Y8592yxRvIwgmrKAPgcdgKTdcmBBd8%2FS7YU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk