Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Al Ahli и ФК Баерн Минхен

Во рамките на Клупски пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Al Ahli и гостинот ФК Баерн Минхен, во Сабота, 6 Јануари 2018.

ФК Баерн Минхен постигна 6 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 6-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/51xxk.mp4?token=1515285421-QZZCyYZBTkBJGRZXJXa%2BE90sP3l0yqq8SpCiD5QrFm4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.