АС Нанси vs Олимпик Лион голови и хајлајтс

Во Сабота, 6 Јануари, во рамките на Куп на Франција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АС Нанси и гостинот Олимпик Лион.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, за нијанса полоши беа играчите на АС Нанси кои постигна еден гол помалку и го загубија натпреварот со резултат 3-2.

На натпреварот помеѓу АС Нанси и Олимпик Лион имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/s70dj.mp4?token=1515277182-%2BDASTXXrf8f48CmXJX17mEQRm8igjDe0apZyqaQLewc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk