Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Беневенто Калчо и УЦ Сампдорија

Во Сабота, 6 Јануари, Беневенто Калчо и УЦ Сампдорија одиграа натпревар во рамките на Серија А.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Беневенто Калчо успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Беневенто Калчо и УЦ Сампдорија.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/c7vxt.mp4?token=1515279714-gE%2BwK0AJqwY6LEU33zyecHKQPV1fe9OcSUldAsX%2By1g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk