Yzeure vs Монако голови и хајлајтс

Yzeure и Монако одиграа натпревар во рамките на Куп на Франција, во Сабота, 6 1 2018.

Публиката имаше можност да види 7 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Монако додека 5 завршија во мрежата на Yzeure. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Монако. Конечниот резултат беше 5-2 за гостинскиот тим.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Yzeure и Монако.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-kkk63.mp4?token=1515267276-ubIzc0lJVYy%2BBSY52O8kKCnar%2BR48VdTy6R1gUd%2B%2B10%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Куп на Франција и проверете ги одличните типови на kladenje.mk