Хајлајтс и голови од АС Рома vs Аталанта Бергамаска Калчо

АС Рома на својот стадион го пречека Аталанта Бергамаска Калчо во рамките на Серија А, во Сабота, 6 1.

АС Рома успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Аталанта Бергамаска Калчо од 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу АС Рома и Аталанта Бергамаска Калчо.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/o6r6n.mp4?token=1515267270-8lMXJN23Z2u0QHrqOcq03W%2BBWWblQc39brZEZ1M62Xk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.