Видео од натпреварот Вулверхемптон Вандерерс ФК vs Свонси Сити

Во Сабота, 6 Јануари, во рамките на ФА Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Вулверхемптон Вандерерс ФК и гостинот Свонси Сити.

Нема голови кои можат да се видат на хајлајтс, бидејќи натпреварот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс ФК и Свонси Сити заврши со резултат 0:0.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/y6ynr.mp4?token=1515264895-pwfydmNy%2Bfyx3u7YPxXF9boG5ERRz2ftq5WTVtFhHhc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во ФА Куп и проверете ги одличните типови на kladenje.mk