Хајлајтс и голови од Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 vs БВ Борусија 09 Дортмунд

Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 го пречека БВ Борусија 09 Дортмунд во Сабота, 6 Јануари.

БВ Борусија 09 Дортмунд одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Дизелдорф ТуС Фортуна 1895 и БВ Борусија 09 Дортмунд.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/3hs2g.mp4?token=1515264461-KEO0scaSvXfi4nZlNW8SVvQ2xfm2fzY57J3P%2BgXQ8ss%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.