Хајлајтс и голови од Ковентри Сити ФК vs Стоук Сити ФК

Во Сабота, 6 Јануари, Ковентри Сити ФК го пречека Стоук Сити ФК во рамките на ФА Куп меч.

Ковентри Сити ФК не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ковентри Сити ФК и Стоук Сити ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/30vd1.mp4?token=1515264899-OV2XRWi6c4dfz4EJGt7%2BWBfs2rv6GFCw3LA%2BpBrjm54%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk