Хајлајтс и голови од Ватфорд ФК vs Бристол Сити ФК

Ватфорд ФК на домашен терен играше против Бристол Сити ФК во рамките на ФА Куп, во Сабота, 6 Јануари.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Ватфорд ФК, па Бристол Сити ФК го загуби мечот со резултат 3-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ncv1l.mp4?token=1515265367-KgLRAvbVuFR7eVPjRyQXmlR7QW5W3v1jhtYPTQUDsfw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.