Хајлајтс и голови од Ексетер Сити ФК vs Вест Бромвич Албион ФК

Во Сабота, 6 Јануари, Ексетер Сити ФК го пречека Вест Бромвич Албион ФК во рамките на ФА Куп меч.

Вест Бромвич Албион ФК создаде повеќе шанси, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Вест Бромвич Албион ФК од 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ексетер Сити ФК и Вест Бромвич Албион ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4mj6t.mp4?token=1515264901-mxdxQ89%2Fqu4e4T%2FlD4H9peAxA6gs6XepBf%2BVjDruYNM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.