Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фулам ФК и Саутемптон ФК

Фулам ФК на домашен терен играше против Саутемптон ФК во рамките на ФА Куп, во Сабота, 6 Јануари.

Саутемптон ФК успеа да постигне само еден гол, доволен за победа од 1:0, бидејќи домашниот тим, Фулам ФК, не постигна ниту еден гол.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Фулам ФК и Саутемптон ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/dw8zh.mp4?token=1515264476-skIwYqGnqFYO57TEBdibXihnKudeYQVI4Ha%2B%2B5Nwk2Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk