Хајлајтс и голови од Валенсија vs Жирона ФК

во Сабота, 6 Јануари, Валенсија на домашен терен играше против Жирона ФК во рамките на Ла Лига.

Валенсија не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Валенсија и Жирона ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/moydq.mp4?token=1515263634-kZFPLz%2BQl%2B15VOHkNJexIic6X%2FdOMTQy3XFKpeQXa24%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.