Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу АФК Бурнмаут и Виган Атлетик ФК

Во Сабота, 6 Јануари, во рамките на ФА Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АФК Бурнмаут и гостинот Виган Атлетик ФК.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу АФК Бурнмаут и Виган Атлетик ФК, па мечот заврши со резултат 2:2.

На натпреварот помеѓу АФК Бурнмаут и Виган Атлетик ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/4iiqy.mp4?token=1515267306-ISCNN%2F5BKbb3Ws%2FpLE3OxAiGimZ4wHF%2FEYRahp6mosw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од ФА Куп? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk