Хајлајтс и голови од Њукасл Јунајтед ФК vs Лутон Таун ФК

Во рамките на ФА Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Њукасл Јунајтед ФК и гостинот Лутон Таун ФК, во Сабота, 6 Јануари 2018.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Лутон Таун ФК постигна 1 гола, но Њукасл Јунајтед ФК постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/6f9em.mp4?token=1515265700-W8u9tSfcEoZQL%2FRM3Sws1GYOiK3Bx6Ux5HyNuJDd%2Bt8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk