Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу АЦ Милан и ФЦ Кротоне

АЦ Милан на домашен терен играше против ФЦ Кротоне во рамките на Серија А, во Сабота, 6 Јануари.

ФЦ Кротоне не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа АЦ Милан запиша победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу АЦ Милан и ФЦ Кротоне.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wu4rd.mp4?token=1515258161-8peyy9KIeH1R41ZXVcPHQd0NZWA5ivxNt5SN9c1Xdjw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.