ССЦ Наполи vs Хелас Верона ФЦ голови и хајлајтс

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ССЦ Наполи и гостинот Хелас Верона ФЦ, во Сабота, 6 Јануари 2018.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Хелас Верона ФЦ. Тоа резултираше со победа на ССЦ Наполи од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу ССЦ Наполи и Хелас Верона ФЦ можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/b879j.mp4?token=1515257819-sa7%2B8hFXAOAK%2FMitGo%2BDg5OhHzE8pkvfEZhtHRFnVDk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk