Флитвуд Таун ФК vs Лестер Сити ФК хајлајтс

Во Сабота, 6 Јануари, во рамките на ФА Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Флитвуд Таун ФК и гостинот Лестер Сити ФК.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/xqhol.mp4?token=1515253607-kwgd%2BcpEoDnEhzPSQ4f5FPfTuXgNfnOwVQcLrBfcgu0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk