Еспањол vs Леванте УД голови и хајлајтс

Во Четврток, 4 Јануари, Еспањол на својот стадион го пречека Леванте УД во рамките на Куп на Кралот.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Леванте УД, а еден гол постигна Еспањол. Тоа резултираше со победа на Леванте УД од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Еспањол и Леванте УД можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/jvy0u.mp4?token=1515106126-ZzmuVhxm50U%2BoYhTP%2FDF0X2ZmO4aUrPwENUjOWFtPPI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.