КД Нумансија де Сориа vs Реал Мадрид голови и хајлајтс

Во Четврток, 4 Јануари, КД Нумансија де Сориа го нагости Реал Мадрид во рамките на Куп на Кралот натпревар.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, сите во мрежата на КД Нумансија де Сориа. Тоа резултираше со победа на Реал Мадрид од 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/1s4cf.mp4?token=1515106538-xNat60Z4jX7N7NJ3SZi7da2HJtqGfsv5REVyu68hT4c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.